لاک غلط گیر

ویژگی های غلط گیر مطلوب : دارای نوک سوزنی دولایه جهت دقت بیشتر و پوشانندگی کامل و صاف سریع خشک می شود.

قابلیت نوشتن دوباره بر روی سطح لاک شده و سطح لاک شده دارای سطحی صاف بوده و نوشته لاک شده قابل رویت نمی‌باشد و در هنگام انعطاف کاغذ و یا تا شدن کاغذ سطح لاک شده خرد خرد نمیشود و دارای رنگ سفید و بدون بو است.

موارد استفاده : لاک‌های غلط گیر که برای پوشاندن اشتباه‌ها به کار می‌روند.

توضیحات محصول

لاک غلط گیر ترکیبی از مواد شیمیایی است که برای تولید مایعی کنار هم قرار گرفته اند که بتواند روی اشتباهات تایپی یا دست نویس را بپوشاند. اولین ماده شیمیایی دی اکسید تیتانیوم است که اندیس رنگ آن شامل دانه های سفید است که رنگ استاندارد برای لاک غلط گیر است. مواد بعدی، بنزین سنگین حلال، نفت و چربی سبک است که با دی اکسید تیتانیوم ترکیب می شود. رزین، مواد معدنی، رنگدانه ها، اسانس های عطری و دیسپرس کننده ها با بقیه مواد شیمیایی ترکیب می شوند تا ماده ای سفید و مات ایجاد نمایند. تریکلرواتان که ماده ای رقیق کننده است دیگر بخاطر ماهیت سمی اش استفاده نمی شود.

تاریخچه :

بتی نسمیت گراهام لاک غلط گیر را در سال ۱۹۵۱ بعنوان رنگی برای پوشاندن اشتباهات اختراع کرد. او در سال ۱۹۷۹ این محصول را به شرکت ژیلت فروخت و این محصول تبدیل به لیکوئید پیپر شد.
طی دهه ۱۹۸۰ لیکوئید پیپر بخاطر سوء استفاده استنشاقی و استفاده از تینرهایی همچون تری کلرواتان مورد بررسی دقیق قرار گرفت. خیلی ها این نوع بخصوص تینر را را سرطان زا اعلام نمودند چون تحقیقات زیادی این ماده را مرگ آور نشان داده بودند. سالها بعد از ماجرا، تولیدکنندگان لیکوئید پیپر و سایر لاک های غلط گیر این ماده شیمیایی را حذف نمودند و فرمول را تغییر دادند. اینک از هیچ حلال مسموم کننده ای در تولید لاک غلط گیر استفاده نمی شود.

دیدگاه ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

ارسال اولین دیدگاه “لاک غلط گیر”